بعد از یکماه و نیم امروز دوباره تلفنی وقت گرفتم.

بهش گفتم که من هرکاری میکنم درسای حفظیاتی رو حوصلم نمیشه گفت این راهو امتحان کن شاید جواب بده.درس بخون بلند بعدضبطش کن که بعد گوش بدی.و اینکه وقتی داری ضبط میکنی یه دور که از رو جمله خوندی (کلمات مهمشم با تاکید تلفظ کردی) تهش نتیجه گیریم کن مثلا یه دور به زبون خودت و ساده جمله هرو بگو انگار که داری درس میدی.گفت بعضیا مثلا حتما باید یه چیزیو خودشون بخونن تا یاد بگیرن بعضیا معلمه که پای تخته نوشته یه چیزی رو بعدشم باید کامل توضیح بده تا بفهمن یعنی شنیداری هستن بعضیا نگاه کنن میفهمن.قبلا خودم راجع به انواع تایپا خونده بودم تهشم فهمیده بودم که من مخلوطی از همشم اما بیشتر دیداریم.

به هرحال نمیدونم حالا شاید این روشم امتحان کردم.

بعد بهش گفتم مشکل اصلیم الان اینه که من بازه ۲ تا ۵ یعنی باکس دوم مطالعه رو اصلااااااااااااا حوصلم نیس وخیلی کم بازده میشه اولا که صبا ساعت ۹ پا میشم بعدم شروعش مثلا ۱۰ هست تا ۲ بعد از دو دیگه خیلی اعصابم بهم میریزه که نمیتونم درست بخونم و هدر میره.در صورتی که ۵ به بعد که میشه من یهو انرژیم زیاد میشه و دیگه تا شب انرژی دارم.

گفت که عههههه من برات نگفته بودم این دیلی لایفو نایت لایفو گفتم نه.

گفت مغزمون اصولا دو حالت داره بعضیا هر دو حالتن البته ولی اکثرمون یکیشیم

اونایی که در طول روز که نور هست مغزشون فعال تره 

اونایی که بعد از غروب مغزشون فعالتره

گفتم والا من دوران راهنمایی که ادم بودم تمام درس خوندنم از ساعت ۳ نصفه شب تا ۶ صبح بود.کلا اون بازه ی اولیم فقط چون تازه از خواب بیدار شدم فِرِش هستم وگرنه هرکاری میکنم بازه ی دومی اصلا به درد نمیخوره

گفت خب معلومه دیگه توربینای مغزتو اون موقع فعال نمیشن عصر به بعد فعال میشن.

گفت مثلا دیدی بعضیا حتی اگر صبح کاریم نداشته باشن خیلی زود بیدار میشن یا بعضیا میگن چه قدر پاییز واسمون دلگیره یا هوای ابری چه قدر دلگیره اینا دیلی لایف هستن.مغزشون روز فعاله.

بعد گفتم واااااای من تا حالا نشده بگم پاییز یا هوای ابری چه دلیگره خیلیم دوست داشتم.گفت اره دیگه تو عاشق شب هستی عاشق جای دنج مثلا.پس بدون که تو در اینده شغلایی که کشیک داره یا مثلا اینکه مدت های طولانی واسه تحقیقات دور از نور خورشید باشی دووم میاری‌.

پس در نتیجه تو اون تایم ۲ تا ۵ یه کار غیر درسی کن یا بخواب یا کلیپ انگیزشی ببین. با کار چرت و پرت پرش نکن اما انقدر هی به خودت فشار نیااار که چرااااا من اون تایم نمیتونم خب دست خود ادم که نیس بعد گفت من خودم هیچ وقت از ساعت ۸ صبح نمیتونم کار کنم کار من از ۱۰ شروع میشه اما حتی میتونم ۱۲ شبم کار کنم‌.

خلاصه اینکه فهمیدم تو اون تایم تنها کاری که میتونم بکنم زبان خوندنه. این تنها درسیه که دیگه واقعا دوس دارم.

بعدم خودمو کشتم تو اینترنت بزنم بیشتر راجع بهش تحقیق کنم هررررچی میزدم نایت لایف و کسایی که شب بهتر درس میفهمن اما هیچی نیومد تا اخر فهمیدم اینه معادلش

Early birds vs night owls

بعدم این تسترو دادم که شدم ۴۲.

۴۲ تا ۵۸ حد وسط بود نه این وری نه اون وری ولی خب چون خوده ۴۲ شدم میشه حد وسط متمایل به شب .

در کل هم چیز خاصی دستگیرم نشد از این مدل شخصیتا فقط تو چنتا سایت هی تفاوت بین این دوتارو گفته که خب خیلی استثنا هم داریم این وسط فقط باعث شد بفهمم که من ادم صبح زود بیدار شدنو اینا نیستم من با شب حال میکنم.D;

ولی خب اگر راست میگم باید شب حداقل جبران کنم!

اینم اون تسته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکتر غدد تیروئید دیابت کابینت ممبران_کابینت فرمانی(02188694398) جزوه های پزشکی maysa نمونه سوالات نقشه برداری با پاسخنامه اخبار موثق شرکت ملی حفاری ایران جاذبه های فارس دانلود کتاب از اصفهان تا آنکارا خیریه آبشارعاطفه ها هرسین